Ισοπαλία 2-2 για τη Δήμητρα στο Μακρυχώρι - Αποτελέσματα, βαθμολογία

Μία νίκη και μία ισοπαλία είναι ο απολογισμός για τις ομάδες της Μαγνησίας στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής. Συγκεκριμένα ο Θησέας Αγριάς νίκησε με 1-0 τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, ενώ η Δήμητρα Ευξεινούπολης αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Αετό Μακρυχωρίου στα Τρίκαλα.

Το συγκρότημα του Στέλιου Αρσένου πάλεψε μέχρι το τέλος για τους τρεις βαθμούς της νίκης, όμως δεν κατάφερε να πετύχει το νικητήριο γκολ παρά την προσπάθεια.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπακραμόντε, όμως η Δήμητρα απάντησε δύο λεπτά αργότερα με αυτογκόλ. Στο 38’ ο Καρράς έκανε την ολική ανατροπή πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα της ομάδας του. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδια στα ίσια στο 50’ με σκόρερ τον Γκιουρσάνη.